29 Ekim 2015 Perşembe

Kor Adası - Kitap Yorumu

  Kitap Adı: Kor Adası

  Özgün Adı: Ember Island

  Yazar: Kimberley Freeman

  Yayınevi: Arkadya Yayınları

  Basım Yılı: 2015

  Sayfa Sayısı: 480

                                
Kapak:

     Kapağı gerçekten çok güzel ama kitaptan biraz bağımsız geldi bana. Kitabın konusu ya da kitapta geçen mekanlarla pek ilgili değil.

Konusu:

     Göz ardı ettiğiniz gerçekler er ya da geç çıkar karşınıza tamamlanmak için. Yüzleşin ki ruhunuz arınsın.

1891 yılının İngiltere'sinde Tilly Kirkland, rüya gibi bir evlilik yaptığını düşünürken kendini bir kâbusun tam ortasında bulur. Yaşadığı talihsizlikler onu Avustralya'ya, Kor Adası'nda bir malikâneye getirir. Burada bir yerel cezaevi müdürünün kızına mürebbiyelik yapacaktır. Aslında her günbatımında adeta bir kora dönüşen bu adaya hayatının cezasını çekmek için geldiğini anlayacaktır…

2012 yılında ünlü yazar Nina Jones, kafasını toparlamak ve yazmakta sıkıntı çektiği yeni hikâyesine odaklanmak için Avustralya'ya büyük büyükannesinden kalma malikâneye gelir. Ancak Starwater Malikânesi'nin duvarları, onun yıllardır sakladığı büyük sırrının kanıtlarıyla doludur. Keşfettiği her kanıt ise Nina'nın büyük bir gizemi çözmesini sağlayacaktır. 


Yorum:

     Öncelikle Arkadya'ya kitap için için çok teşekkür ediyorum.

     Kitap iki farklı zamandaki iki farklı karakteri takip ediyor ve ilginç bir şekilde birbirlerinin hayatlarına giriyorlar. 
     Yukarıda direkt arka kapak yazısını paylaştım çünkü onunla ilgili de bir yorum yapmak istiyorum. Yazıyı okuyunca bende gizem/gerilim tarzı beklentisi oluştu. Konusuna da bakınca keşke öyle olsaydı diye düşündüm.
     Geçmiş zamanda geçen olaylar ve yazım tarzı çok hoşuma gitti. Daha maceralı ve daha ilgi çekiciydi. Ancak şimdiki zamanda ise klasik bir kadın kitabına dönüşüyordu. 
     Kitap herkese hitap edebilecek çok güzel bir konu üzerine kurulmuştu bence ama yazarın hatası yüzünden basit bir kitap olmuş. Konunun gerçekten güzel bir potansiyeli vardı ama konuyu anlatırken olaylar yerine karakterin hoşlandığı erkeğe karşı duygularına fazla odaklanılmış ve bu da kitabı benden uzaklaştırdı. 
   
     Kitabın olabileceği şeyi düşününce hala istemeden üzülüyorum. Yine de kötü bir kitap değildi ama çok daha güzel olabilirdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...